نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران

N A M I R

‏دوشنبه‏، 2020‏/07‏/06

 

 

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران:

در خلیج فارس شهرهای زیرزمینی شناوری و موشکی ساحل به دریا داریم

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران از وجود "شهرهای زیرزمینی شناوری و موشکی ساحل به دریا" در خلیج فارس خبر داده و گفته هر زمان که مقام‌ها صلاح ببینند سپاه آنها را به نمایش خواهد گذاشت. دریاردار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه در مصاحبه‌ با "صبح صادق"، نشریه رسمی سپاه پاسداران، گفته است: "دشمن ما می داند که در کل ساحل خلیج‌فارس و مکران شهرهای زیرزمینی در مجموعه ارتش و سپاه وجود دارد، اما اطلاعاتش [در باره این موضوع] دقیق نیست."

او در این مصاحبه با نشریه سپاه که یکشنبه ۱۵ تیر به صورت آنلاین و یک روز زودتر از نسخه کاغذی منتشر شد، ادعا کرده که "تمام ساحل" جنوبی ایران مسلح است و "تمام شهرهای زیرزمینی ارتش و سپاه با کاربردهای مختلف دفاعی در تمام ساحل جنوب گسترده شده‌اند". دریادار تنگسیری تاکید کرد که "این را شعار نمی‌دهیم".

فرمانده نیروی دریایی سپاه خطاب به آمریکا گفت ایران ورود و خروج ناوها را در همه خلیج فارس و دریای عمان زیر نظر دارند: "ما کابوس شما هستیم."

ایران حضور آمریکا در خلیج فارس را غیرقانونی می‌داند. قایق‌های سپاه و ناوهای آمریکا بارها به مرز درگیری مستقیم نزدیک شده‌اند.

۱۵ آوریل (۲۷ فروردین ۱۳۹۹) یازده قایق نیروی دریایی سپاه چند بار به ناو لوئیس بی پولر، ناوشکن پال همیلتون و چند ناوچه دیگر نزدیک شدند. نیروی دریایی آمریکا گفته بود که قایق‌ها با انجام مانورهای "خطرناک" بعد از یک ساعت به درخواست ناو آمریکایی پاسخ دادند و از محل دور شدند. ارتش آمریکا اقدام قایق‌های سپاه را "تحریک‌آمیز" خوانده بود.

اما جدی‌ترین رویارویی در خلیج فارس ساقط کردن پهپاد آمریکایی توسط نیروهای نظامی ایران در سال گذشته بود.

شلیک سپاه پاسداران به پهپاد آمریکایی در ۲۰ ژوئن ۲۰۱۹ سطح تنش میان دو کشور را به سرعت افزایش داد تا جایی که تصور می‌شد آمریکا به جبران این اتفاق واکنش نظامی نشان خواهد داد اما دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا این احتمال را مطرح کرد که شاید ایران در ساقط کردن این پهپاد اشتباه کرده باشد. و تنش از این حد فراتر نرفت.

سرنگونی پهپاد آمریکا بر فراز تنگه هرمز

دریادار تنگسیری در مصاحبه با نشریه سپاه تاکید کرده که آمریکا باید از خلیج فارس برود و امنیت منطقه را به کشورهای اطراف آن بسپارد. آقای تنگسیری می‌گوید بارها به کشورهای خلیج فارس پیام داده شده که امنیت این منطقه را با همکاری هم خودشان به دست بگیرند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در مصاحبه هفته‌نامه صبح صادق همچنین خطاب به "دشمنان" گفته که در آینده "منتظر خبرهای جدید از موشک‌های برد بلند و شناورهایی باشند که حتی تصور آن را هم نمی‌کنند."

 

منبع: بی بی سی

_______________________________________________________________

مقالات منتشر شده الزاما نقطه نظر، بيانگر سياست و اهداف نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران نميباشند. حق ويرايش اخبار و مقالات ارسالی برای هیئت تحریریۀ نشریه محفوظ است.