نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران

N A M I R

‏سه شنبه‏، 2020‏/11‏/03

 

 

منتشر شده در 03/11/2020

رادیو بین المللی فرانسه

در حملات و تیراندازی‌های پیاپی در وین پایتخت اتریش حداقل یک تن کشته و ١۵ تن زخمی شدند

در پی چند تهاجم‌ پیاپی در نقاط مختلف وین پایتخت اتریش، پلیس عملیات گسترده‌ای را برای یافتن مهاجمان به اجرا گذاشت.

در پی تیراندازی‌های پیاپی در نقاط مختلف وین پایتخت اتریش، پلیس این کشور اعلام کرد که حداقل یک تن کشته و ١۵ نفر  بستری شده‌اند. بگزارش مسئولان بیمارستانی، حال ٧ تن از آنان وخیم ارزیابی می‌شود. یکی از مهاجمان نیز بر اثر تیراندازی پلیس که به سرعت در محل حاضر شده بود، کشته شد. یک مامور پلیس نیز در این عملیات بشدت زخمی گردید. پلیس اتریش در آغاز شب از به اجرا گذاشتن عملیات گسترده‌ای برای رویاروئی با مهاجمان خبر داد و از شهروندان دعوت کرد از حضور در مرکز شهر پرهیز کنند.

تیرانداری‌های پیاپی در وین، پایتخت اتریش، دوشنبه شب دوم نوامبر در حوالی ساعت ٢٠ آغاز شد. به گفتۀ پلیس تیراندازی‌ها حداقل در شش نقطۀ شهر صورت گرفته است. بگزارش وزارت کشور اتریش یکی از مهاجمان بر اثر شلیک پلیس از پای درآمده است و ماموران اینک در جستجوی حداقل یک تن دیگر هستند. شهردار وین بامداد سه شنبه به مرگ دو رهگذر در این حادثه اشاره کرد.

بگفتۀ یک شاهد عینی، یکی از دو مهاجم با در دست داشتن یک اسلحۀ خودکار در حال تیراندازی پا به فرار گذاشته است.

صدراعظم اتریش، زباستیان کورتس، این تهاجم را یک «حملۀ تروریستی نفرت آور» توصیف کرد. وزیر کشور که در آغاز این حمله را یک «تهاجم ظاهراً تروریستی» توصیف کرده بود در نخستین ساعات بامداد سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی آشکارا اعلام کرد که حملۀ دوشنبه شب، یک اقدام «تروریستی» بوده است. او با اشاره به وقوع این رویداد، از «یکی از دشوارترین روزهای اتریش در سال‌های اخیر» سخن گفت.

حملات دوشنبه شب در نزدیک یکی از مهمترین کنیسه‌های واقع در مرکز وین آغاز شد، اما بگفتۀ اسکار دویچ، رئیس جامعۀ یهودیان پایتخت اتریش، هنوز معلوم نیست که هدف حمله کنیسه بوده باشد.

منبع: رادیو فرانسه rfi

_______________________________________________________________

مقالات منتشر شده الزاما نقطه نظر، بيانگر سياست و اهداف نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران نميباشند. حق ويرايش اخبار و مقالات ارسالی برای هیئت تحریریۀ نشریه محفوظ است.